OTEL TEKSTİLİ / LİNEN - HAVLU GRUBU

LİNEN - HAVLU GRUBU

LİNEN

Otel tekstili içinde yer alan linen grubunda çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı, alez, pike, yorgan, battaniye ve peştamal ürünlerimiz yer almaktadır.

Otel tekstil ürünleri istenilen ebatlarda ve sıklıkta (52, 57, 63, 73, 83, 90, 100, 120 tel/cm2) dokunur. Ürünlerin çekme payları önceden koyulmaktadır. Ürünlerimiz %100 pamuktur. Ürünler, yıkamadan sonra tüylenmeyi önleme amaçlı Gazze (yakma), kalıcı ipeksi parlaklık sağlamak ve kumaşın dayanırlığını ve dolgunluğunu artırmak için Merserizasyon, kumaşın optik boya ile boyanmasıyla çok düzgün ve stabil bir beyaz rengin elde edilmesi için Optik Beyaz işlemi ve Kalender (Kumaş bir tür ütüden geçerek parlatılması ve sarhoş elyafların kumaşa yapıştırılması) işlemlerinden geçer. Otel, hastane ve restoranlarda kullanılan bütün beyaz kumaşlar Peroksit Kasar (boyaya hazırlama) işleminden geçer. Çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi uygulanır.

HAVLU

Otel tekstili içinde yer alan havlu grubunda banyo, el ve yüz, ayak havluları, bornozlar, plaj ve sauna havluları yer almaktadır.

Otel tekstil ürünleri istenilen ebatlarda üretilir. Ürünlerimiz %100 pamuk ve hidrofildir. Ürünlerimiz ring iplikten dokunmaktadır. Ürünler, yıkamadan sonra tüylenmeyi önleme amaçlı Gazze (yakma), kalıcı ipeksi parlaklık sağlamak ve kumaşın dayanırlığını ve dolgunluğunu artırmak için Merserizasyon, kumaşın optik boya ile boyanmasıyla çok düzgün ve stabil bir beyaz rengin elde edilmesi için Optik Beyaz işlemi ve Kalender (Kumaş bir tür ütüden geçerek parlatılması ve sarhoş elyafların kumaşa yapıştırılması) işlemlerinden geçer. Otel, hastane ve restoranlarda kullanılan bütün beyaz kumaşlar Peroksit Kasar (boyaya hazırlama) işleminden geçer. Çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi uygulanır. Havlularımızın dörtkenarı çift dikişlidir. Otel, hastane, spor salonları, sauna ve spa gibi yerlerde kullanılan havlularımız istenilen renkte ve gramajda logolu (jakarlı) veya düz olarak üretim yapılır.